Na predaj tehlový rodinný dom na krásnom pozemku v Palárikove časť Ľudovítov

 • 87 000€

Na predaj tehlový rodinný dom na krásnom pozemku v Palárikove časť Ľudovítov

 • 87 000€

Popis

So súhlasom vlastníka ponúkam na predaj rodinný dom v obci Palárikovo v časti Ľudovítov. Dom leží na rovinatom pozemku s výmerou 10 árov. (20 x 50 m) Dom má 1 podzemné podlažie a 1 nadzemné. V podzemnom podlaží sa nachádzajú technické priestory. Dielňa, pivnica, technická miestnosť a kotolňa. Do podzemných priestorov je vstup priamo z domu po betónovom schodisku s napojením na výstup do záhrady.  Vstup z vonkajšej časti je zrealizovaný čiastočne – ako garážová brána. Hlavný vstup do domu je t.č.  bez schodiska.

Technický popis domu – objekt je založený na základových pásoch s vodorovnou izoláciou proti zemnej vlhkosti. Murivo je v skladobnej hrúbke 45 cm z pálených tehál, stropy sú drevené trámové s rovným pohľadom, vnútorné omietky sú hladké. Strecha je riešená ako valbový krov s dvoma vikiermi a balkónmi, krytina je z pálenej škridly jedno-drážkovej – (bobrovka). Žľaby a zvody sú z pozinkovaného plechu. Vonkajšie omietky domu sú brizolitové. Podlahy v izbách sú parketové v dvoch miestnostiach je PVC. Centrálnou časťou domu vedie dvojitý murovaný komín na ktorý je v pivnici napojené vykurovanie kotlom na tuhé palivo (uhlie). Tento systém je toho času nefunkčný.

Dispozičné riešenie domu – vstupná chodba, vedľa sa nachádza centrálne betónové monolitické schodisko, ktoré prepája všetky úrovne domu. Cez chodbu sa vstupuje do obývacej izby (4,5 x 6 m). Izba je prepojená s vedľajšou izbou (3,5 x 6 m). Z nej je vstup do kúpeľne. WC je toho času na ľavej strane od schodiska. Tretia miestnosť, kuchyňa s jedálňou, je prepojená s kúpeľňou a priestorom určeným na špajzu. Nad nadzemným podlažím sa nachádza podkrovie, ktoré je prístupné z centrálneho schodiska v dome. Po jeho rekonštrukcii a dokončení môže vzniknúť v hornej časti samostatná obytná plocha s troma miestnosťami a galériou.

Umiestnenie domu a pozemok –  cca 20 metrov od vstupnej brány, cca 1 m od susedného pozemku. Vedľa domu je postavená garáž (je zapísaná v katastrálnej mape). Garáž je určená k demolácii. Základy garáže je možné využiť na stavbu nového objektu s funkciou záhradného domu, dielne alebo garáže. Záhrada je rozdelená na dve časti. V prednej časti sú dreviny – ihličnany cca 8 ks, vlašské orechy a moruše. Zadná časť záhrady je vyčistená od náletovej zelene. Nachádzajú sa tu vzrastlé stromy (moruše, hruška,  divoká čerešňa a borovica). Za domom je vŕtaná studňa s hĺbkou 24 m. Je v nej osadené nové čerpadlo s elektroinštaláciou. Studňa je výdatná aj v letných mesiacoch. Vodný stĺpec dosahoval výšku 5 metrov. Studňa je umiestnená betónovej pivnici s hĺbkou cca 3 m. Odpad je riešený betónovou žumpou – 12 m3.

Na rekonštrukciu rodinného domu je možné získať  dotáciu z Plánu obnovy. Bola vyhotovená predbežná energetická štúdia, dom v nej dosiahol cca 70 % úsporu nákladov po zrealizovanej rekonštrukcii, čím by spĺňal podmienky na získanie dotácie vo výške 19 tisíc Euro. K podaniu žiadosti je potrebné vyhotoviť energetický certifikát, ktorý nie je súčasťou predaja nehnuteľnosti. Dispozičné riešenie domu ponúka vytvoriť presvetlený 2 alebo 3 izbový dom s obývacou izbou, jedálňou a kuchyňou. Kúpeľňou je možné spojiť dve izby. Podkrovie ponúka obytnú podlahovú plochu cca 90 m2. Po rekonštrukcii (aj v inej etape) môže v tejto časti vzniknúť samostatný byt. Podkrovná časť domu môže byť rekonštruovaná aj v neskoršej etape.  Denná časť domu má orientáciu na juh / západ – spálne by po rekonštrukcii (zmene dispozícii) mali orientáciu na sever a východ. Vo vstupnej časti domu je možné vybudovať terasu, ktorá môže slúžiť ako prepojenie obývacej izby s exteriérom aj ako hlavný vstup do domu zároveň.

Adresa

 • Mesto Ľudovítov
 • Krajina Slovensko

Detaily

Aktualizované: 20 septembra, 2023
 • ID nehnuteľnosti: 2568
 • Cena: 87 000€
 • Rozloha nehnuteľnosti: 200 m²
 • Rozloha pozemku: 1000 m²
 • Izieb: 3
 • Kúpeľna: 1
 • Garáž: 1
 • Typ nehnuteľnosti: Rodinné domy
 • Stav nehnuteľnosti: Predaj

Kontaktné informácie

Zobraziť ponuky
KOREKT – realitná a sprostredkovateľská kancelária
 • KOREKT – realitná a sprostredkovateľská kancelária
 • +421 905 181 239

Spýtajte sa na túto nehnuteľnosť

Odoslaním tohto formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov

Compare listings

Compare
KOREKT – realitná a sprostredkovateľská kancelária
 • KOREKT – realitná a sprostredkovateľská kancelária